Brown

Splits

7.100km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1 Steve Whitehead EBOR M55 60:24
2 Paul Watson RAFO M21 64:26
3 David Bowman AIRE M35 65:25
4 Jenny Johnson SYO W21 74:02
5 Jeff Harris EBOR M55 76:37
6 Steve Jobson EBOR M45 79:21
7 Barrie Speake EBOR M65 89:40
mp Martyn Andrews EBOR M55 74:27

Blue

Splits

6.500km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1 Dennis Hooton EBOR M45 64:04
2 Alistair Tinto EPOC M40 68:45
3 Joshua Cooper EBOR M16 77:30
4 Lee Beavers AIRE M21 78:18
5 Keith MacDermott EBOR M60 80:15
6 Martyn Dean CLOK M50 84:02
7 Ray Waight SYO M55 85:39
8 Christine Andrews EBOR W50 87:41
9 Ken Patterson AIRE M60 88:48
10 Gerry Van Hee AIRE M55 91:39
11 John Fulwood HALO M60 91:49
12 Allen Barnes CLARO M65 96:10
13 Simon Froude AIRE M50 96:39
14 Peter O'Connell EBOR M55 106:15
15 Raymond Stone EPOC M55 115:48
16 Jim Mann IND M21 126:25
17 Nick Beech AIRE M50 129:18

Green

Splits

5.100km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1 Russell Baldwin EBOR M21 52:32
2 Dave Brown EBOR M50 58:09
3 Graham Todd EBOR M60 63:59
4 Helen Gardner EBOR W60 65:02
5 Ian Robson EBOR M60 72:12
6 Barry Harrison CLOK M70 77:37
7 Christine Roberts EBOR W60 78:32
8 Andrew Farnworth IND M45 80:18
9 Amanda Cooper EBOR W40 81:03
10 Dave Allison CLOK M70 81:25
11 Victoria Todd EBOR W21 81:40
12 Christopher Drew HH M60 81:54
13 Allen Davey EBOR M55 82:23
14 David Lloyd EBOR M55 84:31
15 Simon Hall IND M40 85:11
16 Frances Prendergast EBOR W60 85:58
17 John Smales EBOR M55 87:49
18 Mark White EBOR M40 88:09
19 David Betteridge IND M21 92:58
20 Jillian Currey EBOR W70 96:22
21 Michael Wood EPOC M65 98:56
22 Fran Humphrey HALO W60 101:28
23 Jackie Barnes CLARO W60 111:28
24 Marion Bowman AIRE W40 115:28
25 John Currey EBOR M75 120:26
26 Emily Andrews EBOR W21 123:57
dnf Eamon Prendergast EBOR M55  
mp Arthur Clarke CLARO M60 85:20
mp Sue Beech AIRE W45 162:08

Light Green

Splits

3.700km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1 John Batchelor EBOR M60 48:43
2 Suzanne Relton EBOR W50 52:11
3 Rosemary Beavers AIRE W21 60:46
4 Roy Bradley CLOK M60 62:20
5 Pam Brown EBOR W50 63:00
6 Michel Johnson EBOR M75 64:12
7 Linda Whitehead EBOR W55 65:17
8 Mark Hewson CLARO M40 67:30
9 Elspeth Hooton EBOR W45 70:07
10 John Butler HALO M65 72:05
11 Liz Drew HH W60 72:25
12 Celia Dean CLOK W50 74:52
13 Janet Todd EBOR W55 88:08
14 Eileen Bedwell CLOK W75 105:59
15 Joan Selby CLOK W65 106:10

Red

Splits

4.400km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1 Charles Smith EPOC M70 61:32

Orange

Splits

2.900km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1 David Relton EBOR M55 41:18
mp Marian Smales EBOR W55 93:39

Yellow

Splits

2.600km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1 Elizabeth Dean CLOK W12 33:47

White

Splits

1.900km 0m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1 Alex Farnworth IND M12 31:59 (excl: 16:14)
2 Kaya & Erin Miller IND W12 33:33 (excl: 1:57)
3 Ian & Annabel Miller IND W8 37:51 (excl: 2:59)
4 Amy Bowman AIRE W10 47:36  
5 Joanna Bowman AIRE W10 63:48