M10A

Splits

1.900km 40m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

George Van Dam

HALO

M10

15:23

2nd

Oliver Brett

CHIG

M10

19:03

3rd

Finlay Johnson

SROC

M10

20:12

4th

Ben Dempsey

MDOC

M10

21:07

5th

Adam Wiegand

SYO

M10

22:24

6th

Robert Matthews

AIRE

M10

25:11

7th

Joe Field

SYO

M10

26:53

8th

Matthew Jackson

DVO

M10

29:12

9th

Samuel Leitch

SO

M10

33:44

10th

Jacob +1 Fisher

SMOC

M10

50:17

11th

Peter Mackervoy

DVO

M10

83:53

M10B

Splits

1.800km 40m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Joe Owens

SYO

M10

22:33

2nd

Sam Crawshaw

EPOC

M10

26:14

3rd

Ben Mackervoy

DVO

M10

49:25

mp

William Martland

IND

M10

 

M12

Splits

2.500km 35m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Louis Forshaw-Perring

DVO

M12

19:58

2nd

Alasdair Pedley

EPOC

M12

22:08

3rd

John Hunter

CLOK

M12

25:39

4th

Jack Cryer

PFO

M12

26:05

5th

Joe Uprichard

DVO

M12

28:33

6th

Matthew Keogh

CLOK

M12

30:20

7th

Thomas Edmonds

LOC

M12

34:16

M14

Splits

2.600km 50m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Michael Hallett

BOK

M14

23:26

2nd

Aidan Rigby

CLOK

M14

26:17

3rd

Stephen Elkington

OD

M14

28:39

4th

Sam Garratt

CLOK

M14

33:39

n/c

Louis Forshaw-perring

DVO

M12

33:43

5th

Matthew Fellbaum

MDOC

M14

36:30

6th

Tom Ross

OD

M14

40:28

7th

Laurence Johnson

SROC

M14

49:47

n/c

Joe Uprichard

DVO

M12

50:17

8th

Tommy Matthews

AIRE

M14

61:15

9th

Philip Wiegand

SYO

M14

65:20

10th

William Gale

DVO

M14

67:03

11th

Adrian Woods

IND

M50

69:33

12th

Jack Lord

NOC

M14

70:00

13th

David McAllister

NATO

M45

70:37

14th

Joshua Brooke

IND

M14

97:49

15th

Matthew Whitby

WCOC

M14

98:59

M16A

Splits

5.400km 135m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Zachary Field

SYO

M16

50:25

2nd

Olly Williams

DEE

M16

51:32

3rd

Ben Beresford

NOC

M16

52:08

4th

Michael Adams

SYO

M16

53:02

5th

Harrison McCartney

OD

M14

54:11

6th

Alistair Masson

SO

M14

56:45

7th

Alistair Thornton

MDOC

M16

59:55

8th

William Parkinson

NOC

M16

63:14

9th

Quentin Rauturier

GO78

M16

63:42

10th

Nathan Lawson

DVO

M14

64:10

11th

Tom Hemingway

WAOC

M16

66:01

12th

Nick Malbon

NOC

M16

66:02

13th

Rowan Capper

EBOR

M16

67:20

14th

Adam Bartlett

LOC

M14

69:09

15th

Jordan Webster

NOC

M16

71:22

16th

Barney Broatch

ERYRI

M16

71:39

17th

Jake Field

SYO

M16

80:11

18th

Mark Goodhead

DVO

M16

80:29

19th

Alex Chaudhri

WCOC

M16

105:00

mp

Adam Potter

BOK

M16

50:48

mp

Timothy Hunter

CLOK

M16

75:27

M16B

Splits

2.600km 50m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Rowan Speers

DFOK

M16

49:25

2nd

Matthew Brett

IND

M35

57:32

3rd

Christopher Bailey

NOR

M16

58:23

M18L

Splits

6.300km 165m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Matthew Penellum

LOC

M18

59:16

2nd

Carl Edmonds

LOC

M18

62:04

3rd

Joshua Cooper

EBOR

M18

70:17

M18S

Splits

4.100km 115m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Andrew Cairns

SN

M18

53:15

2nd

Guy Ross

OD

M16

76:57

3rd

Cameron Williamson

BAOC

M18

138:24

M20L

Splits

6.300km 165m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Yasha Chechik

EBOR

M20

57:24

2nd

Jonathan Malley

EBOR

M20

60:57

3rd

Adam Bradbury

SYO

M20

63:55

4th

Duncan Birtwistle

BOK

M20

67:04

5th

Sam Brown

AIRE

M20

76:09

6th

Alex Roberts

HOC

M20

86:38

7th

Huw Stradling

EUOC

M20

87:19

M20S

Splits

4.100km 115m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Ryan Wilson

SYO

M20

55:36

M21L

Splits

8.500km 195m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Oliver Johnson

SYO

M21

63:25

2nd

Matthew Speake

EBOR

M21

63:35

3rd

Declan Gray

SARUM

M21

78:32

4th

John Duckworth

DVO

M45

80:10

5th

Geoff Ellis

RAFO

M35

90:32

6th

Josh Jenner

CHIG

M21

91:31

7th

Alan Cherry

INT

M20

92:03

8th

Joe Taunton

NGOC

M21

93:06

9th

Mark Collins

DFOK

M50

99:16

10th

Adam Poole

RAFO

M21

103:28

11th

John Dempsey

MDOC

M16

116:57

12th

Jonathan Hughes

DEE

M21

125:39

13th

Dave Broatch

ERYRI

M50

126:58

14th

Victor Chechik

EBOR

M45

143:30

mp

Stuart Thomson

FVO

M20

 

M21S

Splits

6.300km 165m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Jeff Colbert

SYO

M21

58:54

2nd

Dominykas Kardokas

KFO

M21

73:45

3rd

Andrew Hartley

NGOC

M21

75:50

4th

Gordon Urquhart

GRAMP

M21

82:56

5th

Josh Beech

EBOR

M21

89:38

6th

James Hartley

NGOC

M21

94:43

7th

Andrew Irvine

DEE

M21

96:15

8th

Samuel Taunton

NGOC

M21

104:37

9th

Craig Atkinson

CLOK

M21

144:38

mp

Ezra Lutton

OD

M21

70:33

M21V

Splits

3.700km 105m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Duncan Harris

DEE

M45

49:09

M35L

Splits

7.400km 175m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

David Bowman

AIRE

M35

67:16

2nd

Angus Shedden

LEI

M35

83:27

3rd

Jamie Martinez

IND

M21

93:50

4th

Alan Segar

OD

M35

94:28

5th

Neil Gascoyne

IND

M45

141:11

6th

Viktoras Luko

SLOW

M21

159:52

7th

Andre Gomez

IND

M21

160:27

M35S

Splits

5.400km 135m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Toby Fisher

SMOC

M35

77:33

2nd

Paul Watson

MDOC

M35

88:31

M40L

Splits

7.400km 175m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Maxwell Cole

Lei

M40

69:14

2nd

Neil Conway

AIRE

M40

69:42

3rd

Alan Irving

WCOC

M40

83:12

4th

Jim Trueman

MDOC

M45

85:33

5th

Chris McCartney

OD

M40

86:49

6th

Mark Mon-Williams

AIRE

M45

87:24

7th

Tim Wiegand

SYO

M40

90:23

8th

Declan McGrellis

LVO

M40

91:30

9th

John Ward

NOR

M40

98:46

M40S

Splits

5.400km 135m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Tony Udris

SYO

M40

55:44

2nd

Paul Beresford

NOC

M40

67:44

3rd

Andrea Rebora

SLOW

M40

75:17

4th

David Harrison

EPOC

M40

79:18

5th

Ian Gamlen

COBOC

M45

79:44

6th

Alastair Paterson

LEI

M40

79:52

7th

Simon Gale

DVO

M40

85:13

8th

Daniel Roth

OD

M40

99:25

M45L

Splits

6.300km 165m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Clive Hallett

BOK

M45

51:35

2nd

David Lawson

DVO

M45

57:59

3rd

Mark Chapman

SYO

M45

58:28

4th

Simon Martland

SPOOK

M45

60:12

5th

Jon Hateley

DEE

M45

60:16

6th

Andy Sykes

DVO

M45

61:34

7th

Peter Chapman

SO

M45

65:17

8th

Kenny Leitch

SO

M45

65:49

9th

Martin Skinner

WCOC

M45

65:59

10th

Neil Speers

DFOK

M45

66:38

11th

Steve Dempsey

MDOC

M45

70:06

12th

Trevor Hindle

MDOC

M45

76:11

13th

Andrew Jackson

DVO

M45

81:31

14th

Richard Hill

DEE

M45

83:38

15th

Steve Jobson

RAFO

M45

84:36

16th

Mark Webster

NOC

M45

85:44

17th

Sean Cronin

DFOK

M45

87:48

18th

Adam Leaf

HH

M45

88:09

19th

Michael Lord

NOC

M45

97:10

20th

David Murphy

CLOK

M45

110:00

21st

Duncan Conway

LOC

M40

113:03

22nd

Bob Steeper

EPOC

M45

146:22

M45S

Splits

4.100km 115m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Dean Field

SYO

M45

38:35

2nd

Paul Taylor

EPOC

M45

43:33

3rd

Mike Edwards

RAFO

M45

45:14

4th

Mick Brett

CHIG

M45

49:46

5th

David Averill

BAOC

M45

50:29

6th

Alistair Tinto

EPOC

M45

60:19

7th

Tim Palmer

DEE

M45

62:29

8th

Andrew Llewellyn

NOC

M21

62:56

9th

Neil Matthews

AIRE

M45

63:28

10th

Mark Jesson

PFO

M45

67:38

11th

Matt White

LEI

M40

68:40

12th

Richard Rigby

CLOK

M45

69:31

13th

Nigel Owens

SYO

M45

72:04

14th

Christopher Smith

BAOC

M45

72:49

15th

Kevin Ross

OD

M45

73:01

16th

Paul Van Dam

HALO

M45

74:42

17th

Paul Hudson

NOC

M45

76:05

18th

Chris Whitby

WCOC

M45

100:34

19th

David Forshaw

DVO

M40

124:27

M50L

Splits

6.300km 165m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Alastair Mackenzie

CLOK

M50

66:59

2nd

Mike Pedley

EPOC

M50

69:52

3rd

Keith Masson

MV

M50

70:15

4th

Steve Corrigan

EBOR

M50

72:39

5th

Melvyn Perry

AYROC

M50

73:29

6th

Russell Buxton

DVO

M50

76:23

7th

John Leeson

HOC

M50

78:19

8th

Davie Frame

TAY

M50

78:20

9th

Richard Tiley

LOC

M50

78:36

10th

Stephen Kimberley

DVO

M50

79:25

11th

Tom Bedwell

MDOC

M50

80:05

12th

Mike Johnson

SROC

M50

80:52

13th

Ian Williamson

LEI

M50

81:11

14th

Simon Froude

AIRE

M50

82:45

15th

Paul Addison

DVO

M50

82:49

16th

Simon Thraves

SO

M50

84:10

17th

Paul Bradbury

SYO

M50

86:22

18th

Andrew Clark

EBOR

M50

87:39

19th

Martyn Dean

CLOK

M50

89:03

20th

Nick Campbell

DEE

M50

89:37

21st

Neil Hunter

CLOK

M50

91:00

22nd

Pete Owens

DEE

M50

91:36

23rd

Christopher Poole

RAFO

M50

92:39

24th

Andy Campbell

DEE

M50

94:53

25th

Ray Johnstone

WCOC

M60

96:02

26th

Jonathan Gilbert

NOR

M50

96:47

27th

Stephen Restorick

CLOK

M55

103:48

28th

Stephen Fellbaum

MDOC

M50

107:24

29th

Paul Goodhead

DVO

M50

114:04

mp

Andy Thornton

MDOC

M50

90:24

mp

David Vincent

DVO

M50

107:13

M50S

Splits

4.100km 115m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Lester Hartmann

HOC

M50

46:45

2nd

Dennis Hooton

EBOR

M50

50:09

3rd

Dave Brown

EBOR

M50

51:00

4th

Keith Roberts

NOC

M50

51:46

5th

Ian Maxwell

RR

M50

52:21

6th

Robert Parkinson

NOC

M50

58:08

7th

Graham Capper

EBOR

M50

58:21

8th

Peter Cheetham

CHIG

M50

62:45

9th

Stephen Robinson

NGOC

M50

64:58

10th

Nev Myers

EBOR

M50

66:35

11th

Bob Cooper

NN

M65

69:37

12th

Graeme Huggan

NOC

M50

75:22

M55L

Splits

5.400km 135m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Martyn Roome

SROC

M55

63:20

2nd

Malcolm Irvine

DEE

M55

64:20

3rd

Andy Lewsley

BL

M55

65:32

4th

Alistair Wood

AIRE

M55

65:36

5th

Jeff Harris

EBOR

M55

66:36

6th

Dave Marr

OD

M60

66:47

7th

Tony Feltbower

OD

M55

69:12

8th

Neil Harvatt

HALO

M55

69:29

9th

Maurice Hemingway

WAOC

M55

71:35

10th

Clive Wilson

SYO

M55

71:59

11th

Rod Postlethwaite

WRE

M55

73:34

12th

Andy Emmerson

OD

M55

74:56

13th

Colin Matheson

FVO

M55

76:33

14th

Selwyn Wright

LOC

M55

79:26

15th

Joe House

SO

M55

81:33

16th

Howard Sawyer

AIRE

M55

81:38

17th

Gerry Van Hee

AIRE

M55

83:27

18th

Henry Morgan

POTOC

M55

85:42

19th

Richard Hughes

DEE

M55

90:06

20th

Peter O'Connell

EBOR

M55

91:54

21st

Graham Johnson

DVO

M55

96:45

22nd

Philip Brown

NOR

M55

104:14

23rd

John Williams

SOS

M55

107:16

mp

Barry Elkington

OD

M55

62:56

mp

Peter Colbert

SWOC

M55

81:26

mp

William Lndrigan

IND

M55

145:29

M55S

Splits

3.700km 105m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

David Booker

NOC

M55

41:52

2nd

Martin Green

MDOC

M55

44:50

3rd

Steve Willis

EBOR

M55

51:08

4th

Neil Sprot

NATO

M55

52:29

5th

Dave Hartley

NGOC

M55

55:30

6th

Andrew White

HOC

M55

56:39

7th

John Middler

OD

M55

61:04

8th

Richard Llewellyn

NOC

M55

62:57

9th

Derek Jenner

CHIG

M55

74:12

10th

John Smales

EBOR

M55

87:54

mp

Glyn Mayley

LOG

M55

 

mp

Martin Checkley

Totana

M55

46:51

M60L

Splits

5.400km 135m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Phil Smithard

KFO

M60

60:54

2nd

Mark Glaisher

SAX

M60

61:50

3rd

Paul Johnson

BL

M60

64:54

4th

Tony Davies

SELOC

M60

65:37

5th

Robert Brandon

OD

M60

66:11

6th

Mike Smithard

DEE

M60

70:23

7th

John Franklin

SO

M60

71:22

8th

Tim Sands

SOC

M60

71:50

9th

Ian Cooper

SYO

M60

73:42

10th

Stephen Round

SELOC

M60

75:01

11th

Cliff Etherden

MDOC

M60

75:53

12th

Mike Ridealgh

EBOR

M60

77:20

13th

Ian Couch

EPOC

M60

78:13

14th

Ian Watson

MDOC

M60

83:08

15th

Brian Slater

HALO

M60

84:03

16th

Barry McGowan

HOC

M60

87:48

17th

Mike Godfree

DVO

M60

91:42

18th

Stephen Bates

OD

M60

92:54

19th

Robert Page

EPOC

M60

93:22

20th

David Hargreaves

SROC

M60

94:34

21st

John Marriott

LEI

M60

94:35

22nd

Ralph Phipps

POTOC

M60

95:10

23rd

Colin Drury

SYO

M60

99:39

24th

Chris Burden

AIRE

M60

100:23

25th

Ken Patterson

AIRE

M60

104:04

26th

Paul Taunton

NGOC

M60

104:50

27th

Doug Scott

EBOR

M65

121:02

28th

Guy Seaman

SYO

M60

124:49

M60S

Splits

3.700km 105m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Graham Todd

EBOR

M60

53:32

2nd

David Cooke

NOC

M60

59:03

3rd

Terry Unsworth

CLOK

M60

59:38

4th

Stuart Swalwell

DVO

M60

59:43

5th

John Batchelor

EBOR

M60

61:32

6th

Bob Richardson

NATO

M60

71:06

7th

Chris Kirkham

MDOC

M60

71:42

8th

Christopher Drew

HH

M60

72:50

9th

Allan Darwell

BOK

M60

73:08

10th

Mike Cope

CLARO

M60

76:20

11th

Arthur Clarke

CLARO

M60

77:44

12th

Rick Roberts

HOC

M60

82:39

13th

Geoff Eagles

NOR

M60

85:32

14th

Neil Croasdell

EPOC

M60

91:10

15th

Alan Parker

AIRE

M60

96:37

mp

Andrew Bell

IND

M60

60:22

mp

Douglas Edwards

MDOC

M60

71:38

M65L

Splits

3.700km 105m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Julian Lailey

SROC

M65

37:45

2nd

Mike Hampton

OD

M65

41:42

3rd

John Ward

NOR

M65

43:15

4th

Ian Peirce

SARUM

M65

44:07

5th

Peter Carey

OD

M65

45:01

6th

Richard Spendlove

EPOC

M65

46:37

7th

Glynn Smith

LEI

M65

48:28

8th

Doug Dickinson

DVO

M65

51:52

9th

Simon Ford

LEI

M65

54:50

10th

John Collyer

SOS

M65

55:03

11th

Rex Bleakman

DVO

M65

56:20

12th

David Battison

SARUM

M65

56:35

13th

Leslie Hooper

SO

M65

56:53

14th

Jim Mitchell

PFO

M65

59:47

15th

James Parker

SO

M65

60:40

16th

Allen Barnes

CLARO

M65

64:39

17th

Derek Gale

DVO

M65

72:40

mp

Paul Jackson

EPOC

M65

75:11

mp

Graham Hardy

WRE

M65

76:51

mp

Richard Andrews

NGOC

M65

90:49

M65S

Splits

2.800km 70m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

John Butler

HALO

M65

44:30

2nd

Dave Skidmore

DVO

M65

51:11

3rd

John Bowman

OD

M65

52:56

4th

Mark White

EBOR

M45

67:28

5th

Graham Ward

NOR

M65

73:58

6th

Peter Firth

NATO

M65

82:32

7th

Roger Keeling

DVO

M65

100:47

M70L

Splits

3.700km 105m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Peter Kullich

HALO

M70

49:45

2nd

David Mawdsley

MDOC

M70

58:07

3rd=

Barrie Speake

EBOR

M70

58:52

3rd=

Brian Mellor

EPOC

M70

58:52

5th

Andrew Suddaby

BL

M70

59:34

6th

Derek Turner

WRE

M70

60:05

7th

John Russell

SOS

M70

63:04

8th

Roger Maher

SO

M70

67:32

9th

Trevor Simpson

OD

M70

67:53

10th

Roger Hailey

OD

M70

68:41

11th

Barry Harrison

CLOK

M70

79:02

12th

John Woodall

NOC

M70

80:18

13th

Patrick Pay

WRE

M70

81:35

14th

Mike Fairburn

PFO

M70

83:09

15th

Dave Allison

CLOK

M70

93:18

16th

Roger Cole

LEI

M70

100:27

17th

Walter Wright

NATO

M70

106:54

M70S

Splits

2.800km 70m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Mike Hardy

CLOK

M70

75:40

2nd

Dave Owen

EPOC

M70

88:30

mp

Roger Mawby

EBOR

M70

105:28

M75L

Splits

2.800km 70m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Patrick Maher

SO

M75

51:13

2nd

Guy Goodair

EPOC

M75

64:36

3rd

Peter Leverington

NOR

M75

66:23

4th

Alan Heron

SELOC

M75

70:46

5th

John Currey

EBOR

M75

75:47

6th

Brian Ward

DVO

M75

89:34

7th

Peter Edwards

DEE

M75

93:04

M75S

Splits

2.400km 50m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

M80

Splits

2.800km 70m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Keith Foster

SYO

M80

88:17

2nd

Roy Malley

NATO

M80

88:44

W10A

Splits

1.900km 40m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Sarah Pedley

EPOC

W10

17:15

2nd

Sarah Duckworth

DVO

W10

19:38

3rd

Evie Conway

AIRE

W10

20:19

4th

Laura Harrison

EPOC

W10

23:23

5th

Tanya Cooper

EBOR

W10

24:58

6th

Amy Bowman

AIRE

W10

25:51

7th

Holly White

LEI

W12

29:55

8th

Isabel Hill

DEE

W10

35:12

W10B

Splits

1.800km 40m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Annie Brown

AIRE

W10

12:45

2nd

Katherine Keogh

CLOK

W10

16:40

3rd

Rachel Duckworth

DVO

W10

16:58

4th

Caitlin Irving

WCOC

W10

17:34

5th

Sophie Vincent

DVO

W10

20:01

6th

Anna Harris

DEE

W10

22:04

7th

Emma Van Dam

HALO

W10

24:14

8th

Joanna Bowman

AIRE

W10

26:33

W12

Splits

2.500km 35m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Hannah Hateley

DEE

W12

22:16

2nd

Catherine Hemingway

WAOC

W12

23:46

3rd

Yasmin Field

SYO

W12

25:20

4th

Megan Harrison

EPOC

W12

28:14

5th

Megan Bartlett

LOC

W12

29:03

6th

Emily Cooper

EBOR

W12

33:05

7th

Charlotte Webster

NOC

W12

34:48

8th

Elizabeth Dean

CLOK

W12

36:48

9th

Zoe Brooke

IND

W12

45:15

10th

Jocelyn Brett

CHIG

W12

47:12

mp

Marian Smales

EBOR

W55

 

W14

Splits

2.600km 50m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Louise Adams

SYO

W14

32:37

2nd

Laura Hindle

MDOC

W14

32:46

3rd

Aimee Morse

OD

W14

35:05

4th

Kate Skinner

WCOC

W14

36:59

5th

Alice Rigby

CLOK

W14

40:09

6th

Evelyn Elmes

DEE

W14

48:24

7th

Jessica Beresford

NOC

W14

59:07

8th

Joanna Goodhead

DVO

W14

66:19

9th

Ella Gilbert

NOR

W14

85:28

W16A

Splits

3.700km 105m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Julie Emmerson

OD

W16

38:42

2nd

Harriet Lawson

DVO

W16

40:01

3rd

Rachel Emmerson

OD

W16

43:21

4th

Karen Maxwell

RR

W16

49:08

5th

Helen Wood

AIRE

W16

49:22

6th

Beth Hanson

HH

W16

53:42

7th

Miranda Leaf

HH

W16

55:25

8th

Frances Brown

FVO

W16

55:41

9th

Katie Wright

LOC

W16

56:37

10th

Eloise Wright

CLOK

W16

61:31

11th

Amy Kimberley

DVO

W16

62:24

12th

Carolyn Hindle

MDOC

W16

63:48

13th

Cari Littler

SYO

W16

68:33

14th

Shona Masson

SO

W16

78:54

15th

Jessica Selby

DVO

W16

99:45

W16B

Splits

2.600km 50m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Lina Dzemydaite

FOC

W21 

60:14

2nd

Samantha Bailey

NOR

W16

77:36

3rd

Vanessa Rowell

SHUOC

W21

95:27

4th

Lucie Carpenter

IND

W21

108:49

W18L

Splits

4.100km 115m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Jenny Evans

NOC

W18

45:01

2nd

Cerys Jones

AIRE

W18

51:28

3rd

Alice Fellbaum

MDOC

W18

53:18

mp

Rachel Collins

SO

W18

58:32

W18S

Splits

2.800km 70m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Elizabeth Parkinson

NOC

W18

50:14

2nd

Samantha Vincent

DVO

W20

60:32

mp

Emma Vincent

DVO

W18

57:28

W20L

Splits

4.100km 115m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Kirstin Maxwell

RR

W20

45:41

2nd

Alex Kilcoyne

SYO

W20

49:46

3rd

Louise Markstedt

EBOR

W20

57:17

4th

Charlotte Myers

EBOR

W20

67:03

5th

Emily Wood

SHUOC

W20

69:46

W20S

Splits

2.800km 70m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

W21L

Splits

6.300km 165m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Heather Gardner

SROC

W21

56:14

2nd

Jenny Johnson

SYO

W21

63:45

3rd

Catherine Taylor

CLOK

W21

64:16

4th

Ruth Shedden

LEI

W21

71:51

5th

Elizabeth White

HOC

W21

86:27

6th

Sara Campbell

DEE

W45

92:12

W21S

Splits

4.100km 115m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Amy Brown

EBOR

W21

80:15

2nd

Katharine Swalwell

DVO

W21

82:30

W21V

Splits

2.800km 70m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Victoria Todd

EBOR

W21

54:35

2nd

Leanne Bailey

NOR

W21

86:07

W35L

Splits

5.400km 135m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Anne Straube

OD

W35

60:45

2nd

Fiona Forrest

RR

W35

63:26

3rd

Emma Harrison

EPOC

W35

82:43

4th

Anna Chapman

SO

W35

83:47

5th

Sacha Fisher

SMOC

W35

90:31

W35S

Splits

3.700km 105m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Helen Smith

HALO

W35

63:52

2nd

Claire Selby

DVO

W35

64:19

3rd

Christine Lyon

IND

W21

73:26

W40L

Splits

5.400km 135m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Ruth Ker

AIRE

W40

62:45

2nd

Lesley Ross

OD

W45

65:56

3rd

Kath Broatch

ERYRI

W45

70:56

4th

Lucy Wiegand

SYO

W40

73:20

5th

Eva Wheeler

RAFO

W40

77:30

6th

Sophie Brown

AIRE

W40

81:37

7th

Natasha Conway

AIRE

W40

86:03

8th

Michelle Mackervoy

DVO

W40

90:33

9th

Rebecca Mon-Williams

AIRE

W40

95:56

10th

Raffaella Marin

SLOW

W40

99:16

mp

Amanda Crawshaw

EPOC

W40

72:02

W40S

Splits

3.700km 105m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Jenny Lightfoot

SYO

W40

48:24

2nd

Gillian Hanson

HH

W40

54:23

3rd

Nicola Tilt

NATO

W40

66:47

4th

Maria Chechik

EBOR

W45

67:43

5th

Marion Bowman

AIRE

W40

74:25

6th

Jenny Palmer

DEE

W40

83:50

7th

Megan Owens

DEE

W50

100:15

8th

Vivianne Lawson

DVO

W40

102:10

9th

Ruth Harris

DEE

W40

103:55

10th

Lisa Gale

DVO

W40

108:37

W45L

Splits

4.100km 115m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Christine Goulding

BL

W45

52:44

2nd

Stella Lewsley

BL

W55

53:51

3rd

Vicky Thornton

MDOC

W50

58:25

4th

Janet Adams

SYO

W45

59:56

5th

Susan Skinner

WCOC

W45

64:40

6th

Deb Murrell

SROC

W45

65:15

7th

Kate Brett

CHIG

W45

69:06

8th

Maggie Hateley

DEE

W45

69:09

9th

Ann-Marie Duckworth

DVO

W45

70:00

10th

Catherine Hill

DEE

W45

76:32

11th

Jill Emmerson

OD

W45

77:20

12th

Rebecca Perring

DVO

W45

77:32

13th

Cathryn Goodhead

DVO

W45

82:55

14th

Julie Webster

NOC

W45

90:56

15th

Nicky Masson

MV

W45

98:33

16th

Hazel Hindle

MDOC

W45

98:41

17th

Susan Allard

DVO

W45

114:01

mp

Carolyn Rigby

CLOK

W45

76:23

W45S

Splits

2.800km 70m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Roseanne Field

SYO

W45

48:02

2nd

Helen Parkinson

NOC

W45

48:12

3rd

Helen Pedley

EPOC

W45

56:03

4th

Amanda Cooper

EBOR

W45

59:48

5th

Eileen Maxwell

RR

W45

60:47

6th

Maria Roberts

NOC

W45

67:50

7th

Christine Smith

BAOC

W45

114:23

W50L

Splits

4.100km 115m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Jill Libby

CLOK

W50

49:35

2nd

Jane Malley

NATO

W50

57:33

3rd

Jackie Hallett

BOK

W50

57:43

4th=

Julie Couch

EPOC

W50

63:41

4th=

Jane Campbell

DEE

W50

63:41

6th

Jackie Chapman

LOC

W50

64:47

7th

Marcia Bradbury

SYO

W50

67:30

8th

Val Johnson

DVO

W50

68:10

9th

Kim Buxton

DVO

W50

73:55

10th

Janet Leake

AIRE

W50

77:51

11th

Judy Unsworth

CLOK

W50

86:03

12th

Anne Kimberley

DVO

W50

106:36

13th

Tricia Johnston

BAOC

W50

139:32

W50S

Splits

2.800km 70m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Louise Dunn

EBOR

W50

47:16

2nd

Marian White

HOC

W50

53:36

3rd

Pam Brown

EBOR

W50

58:19

4th

Ruth Ellis

DVO

W60

64:09

5th

Celia Dean

CLOK

W50

66:28

6th

Melanie Elkington

OD

W50

68:36

7th

Charlotte Cheetham

CHIG

W50

69:30

8th

Theresa Perry

AYROC

W55

71:27

9th

Linda Cairns

SN

W50

76:26

10th

Kate Lofthouse

AIRE

W50

89:04

11th

Julie Collins

DFOK

W50

91:35

12th

Ros West

CHIG

W60

100:16

13th

Julie Bedwell

MDOC

W50

110:06

14th

Estella Ward

NOR

W60

115:03

W55L

Splits

3.700km 105m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Ann Cranke

CLOK

W55

45:37

2nd

Jill Smith

EBOR

W55

53:56

3rd

Judith Checkley

Totana

W55

56:00

4th

Patricia Davies

NATO

W55

60:56

5th

Susan Roome

SROC

W55

61:01

6th

Shirley Robinson

NGOC

W55

63:47

7th

Jean Fitzgerald

SAX

W55

66:41

8th

Pauline Smithard

DEE

W55

66:47

9th

Jane Booker

NOC

W55

66:53

10th

Sally Rollo

SOLWAY

W55

69:58

11th

Helen O'Neil

NOC

W55

76:28

12th

Carol House

SO

W55

77:28

13th

Linda Hayles

EPOC

W55

94:54

14th

Pauline Wilson

SYO

W55

123:19

mp

Karen Clark

EBOR

W55

55:41

mp

Kath Dixon

NATO

W55

79:01

mp

Jackie Coates

AIRE

W55

118:18

W55S

Splits

2.400km 50m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Lynden Hartmann

HOC

W55

41:40

2nd

Helen Martland

SPOOK

W40

48:20

3rd

Patricia Bell

IND

W55

66:11

4th

Rosemary Matheson

FVO

W55

70:35

5th

Julia Paul

NOR

W55

116:00

W60L

Splits

3.700km 105m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Helen Gardner

EBOR

W60

45:26

2nd

Sheila Sprot

NATO

W60

52:56

3rd

Liz Godfree

DVO

W60

56:49

4th

Carol Sands

SOC

W60

58:28

5th

Jan Clenaghan

SOLWAY

W60

59:26

6th

Liz Drew

HH

W60

63:45

7th

Gill Ross

AIRE

W60

69:10

8th

Gill Mawby

EBOR

W60

70:06

9th

Mary Carrick

HALO

W60

77:31

10th

Rosalind Taunton

NGOC

W60

80:28

11th

Beryl Seaman

SYO

W60

82:23

12th

Margaret Keeling

DVO

W60

87:38

13th

Susan Colbert

SWOC

W60

90:48

14th

Julie Brook

MDOC

W60

95:41

15th

Elizabeth Bates

OD

W60

110:05

mp

Carolyn Marr

OD

W60

93:31

W60S

Splits

2.400km 50m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Sheila Smith

EBOR

W60

51:41

2nd

Catherine Pennington

WAOC

W60

55:15

3rd

Jackie Page

EPOC

W60

66:11

4th

Janet Todd

EBOR

W60

72:35

5th

Andrea Marlow

POW

W60

72:41

6th

Susan Roberts

HOC

W60

94:36

W65L

Splits

2.800km 70m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Jean Lochhead

EPOC

W65

44:13

2nd

Sheila Carey

OD

W65

44:24

3rd

Monika Cooper

SYO

W65

53:05

4th

Gillian Rowan-Wilde

PFO

W65

57:27

5th

Jackie Barnes

CLARO

W65

59:21

6th

Bridget Hooper

SO

W65

61:08

7th

Jenny Collyer

SOS

W65

63:38

8th

Sue Bicknell

OD

W65

65:30

9th

Jen Gale

DVO

W65

70:40

10th

Geraldine Russell

SOS

W65

73:03

11th

Clare Fletcher

BOK

W65

73:51

12th

Pauline Ward

DVO

W65

78:27

13th

Joan Selby

CLOK

W65

81:49

W65S

Splits

2.400km 50m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Carole Firth

NATO

W65

81:12

2nd

Molly Smith

LEI

W65

90:37

3rd

Margaret Parker

AIRE

W65

100:40

mp

Diana Hailey

OD

W65

78:12

mp

Joy Mellor

EPOC

W65

82:43

mp

Deena Andrews

NGOC

W65

108:54

W70L

Splits

2.800km 70m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Hilary Simpson

OD

W70

63:47

2nd

Marguerite Pennell

WCOC

W70

64:18

3rd

Clarissa Napier

CLOK

W70

66:26

4th

Sue Birkinshaw

MDOC

W70

67:46

5th

Isabel Wright

NATO

W70

68:49

6th

Barbara Plant

BL

W70

70:54

7th

Judith Goodair

EPOC

W70

73:09

8th

Jillian Currey

EBOR

W70

81:03

9th

Gill Hardy

CLOK

W70

81:58

10th

Judy Suddaby

BL

W70

90:38

11th

Freda Peirce

SARUM

W70

132:16

W70S

Splits

2.400km 50m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Noreen Turner

WRE

W70

78:25

W75L

Splits

2.800km 70m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Alison Sloman

HOC

W75

64:00

W75S

Splits

2.400km 50m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Beryl Pay

WRE

W75

159:16

W80

Splits

2.800km 70m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Eileen Bedwell

CLOK

W80

102:23

Novice Orange

Splits

2.500km 35m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Julie Keast

 

W40

36:03

2nd

Clare Hunter

CLOK

W45

37:34

n/c

Anna Harris

DEE

W10

40:56

3rd

Stephanie Duensing

IND

W21

43:21

4th

Jan Morrisson

IND

W21

45:31

5th

Christine Hayes

 

W50

49:51

6th

Diane Ford

LEI

W60

51:38

7th

Ella Cole

LEI

W40

52:52

8th

George Drury + Dad

IND

M3

63:12

9th

Amber Li

IND

W21

109:35

10th

Kate Mitchell +Alanna Mansfield

IND

W16

110:32

Novice White

Splits

1.800km 40m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Bonnie Heybrook De Mare

IND

W10

31:08

Novice Yellow

Splits

1.900km 40m

Pos

Name

Club

Age Class

Time

1st

Mark Hudson

NOC

M14

27:21

2nd

Livia Wright

CLOK

W10

27:45

3rd

Savannah De Mare

IND

W16

42:37

4th

Yvonne Hargreaves

IND

W55

63:24