Junior Men

Splits

Pos Name Club Age Class Time
1st Alistair Masson SO M14 12:52
2nd Harrison McCartney OD M14 13:02
3rd Adam Bartlett LOC M14 13:06
4th Aidan Rigby CLOK M14 14:11
5th Nathan Lawson DVO M14 18:46
6th Joe Uprichard DVO M12 22:03
7th Samuel Leitch SO M10 26:48

Junior Women

Splits

Pos Name Club Age Class Time
1st Aimee Morse OD W14 16:26
2nd Alice Rigby CLOK W14 17:54
3rd Catherine Hemingway WAOC W12 18:48
4th Jessica Beresford NOC W14 20:13
5th Ella Gilbert NOR W14 23:36
6th Hannah Hateley DEE W12 24:46
7th Evelyn Elmes DEE W14 28:23
mp Megan Bartlett LOC W12 28:09

Senior Men

Splits

Pos Name Club Age Class Time
1st Oliver Johnson SYO M21 10:40
2nd Yasha Chechik EBOR M20 12:07
3rd= Tom Hemingway WAOC M16 12:34
3rd= Kenny Leitch SO M45 12:34
5th Alistair Thornton MDOC M16 12:42
6th Lova Chechik EBOR M16 12:47
7th Jeff Colbert SYO M21 12:58
8th Ben Beresford NOC M16 13:00
9th Declan Gray SARUM M21 13:09
10th Keith Masson MV M50 13:15
11th Jon Hateley DEE M45 13:35
12th Simon Martland SPOOK M45 13:40
13th Nicholas Lightfoot SYO M50 14:20
14th Angus Dobson LOC M16 14:23
15th Declan McGrellis LVO M40 14:29
16th Joshua Cooper EBOR M18 15:05
17th Neil Harvatt HALO M55 15:08
18th Lester Hartmann HOC M50 15:17
19th Maxwell Cole Lei M40 15:41
20th= Andrew Cairns SN M18 15:51
20th= Duncan Harris DEE M45 15:51
22nd Davie Frame TAY M50 16:05
23rd Paul Bradbury SYO M50 16:19
24th Alastair Paterson LEI M40 16:21
25th Phil Smithard KFO M60 16:23
26th Andrew White HOC M55 16:28
27th Mark Glaisher SAX M60 16:35
28th Andy Emmerson OD M55 16:50
29th Mark Jesson PFO M45 16:58
30th Keith Roberts NOC M50 17:06
31st Tim Sands SOC M60 17:09
32nd Simon Thraves SO M50 17:26
33rd John Middler OD M55 20:17
34th Ian Watson MDOC M60 20:38
35th Barry McGowan HOC M60 21:54
36th John Marriott LEI M60 22:04
37th Neil Croasdell EPOC M60 22:44
38th Chris Burden AIRE M60 22:48
39th Christophe Tabard IND M35 22:55
40th Alan Segar OD M35 23:40
41st Fred Ross AIRE M65 27:56
42nd Alan Parker AIRE M60 29:52
43rd Douglas Edwards MDOC M60 34:32
mp Adam Bradbury SYO M20 13:07
mp Olly Williams DEE M16 13:16
mp Mike Hampton OD M65 17:48
mp Pete Owens DEE M50 18:10
mp Keith MacDermott EBOR M60 19:47
mp Jonathan Gilbert NOR M50 20:08
mp James Parker SO M65 20:36
mp Roger Cole LEI M70 41:34

Senior Women

Splits

Pos Name Club Age Class Time
1st Julie Emmerson OD W16 13:49
2nd Alex Kilcoyne SYO W20 14:25
3rd Eloise Wright CLOK W16 15:20
4th Rachel Emmerson OD W16 15:52
5th Jill Libby CLOK W50 15:54
6th Karen Maxwell RR W16 16:24
7th Vicky Thornton MDOC W50 18:11
8th Christine Goulding BL W45 18:32
9th Marian White HOC W50 20:20
10th Amanda Cooper EBOR W45 20:31
11th Helen Martland SPOOK W40 21:18
12th Lynden Hartmann HOC W55 22:52
13th Jill Emmerson OD W45 23:48
14th Ruth Harris DEE W40 24:13
15th Linda Cairns SN W50 25:32
16th Gillian Hanson HH W40 26:03
17th Mary Carrick HALO W60 26:04
18th Sue Bicknell OD W65 28:09
19th Beth Hanson HH W16 28:33
20th Jane Booker NOC W55 29:12
21st Gill Ross AIRE W60 31:31
22nd Megan Owens DEE W50 32:33
23rd Celia Dean CLOK W50 41:27
mp Linda Hayles EPOC W55 14:33
mp Margaret Parker AIRE W65 29:13