Beginners

Splits

1.400km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jake Newell     14:38
2nd Jude Scott     14:39
3rd Sophie Scott     17:17
4th Ben Rutherford     17:22
5th Brittany Joyce     18:23
6th Lily Stephen     18:25
7th Dorottya Magy   W7 30:13
8th Biborka Magy     31:05
9th Georgie Lamb   W7 33:29
mp Lewis Berkely   M12 9:04
mp Kyle Morgan   M13 9:04
mp Allan Horsley   M40 18:28

Improvers

Splits

2.200km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Julie Udris EBOR W45 22:15
2nd Alison Crabb   W21 40:36
3rd Amber Li   W21 40:53

Superstars

Splits

2.400km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Oli Johnson SYO M21 13:12
2nd Jegor Kostlyev INTERLOPERS M21 16:13
3rd Yasha Chechik EBOR M20 16:54
4th Louise Markstedt SYO W20 18:59
5th Jenny Johnson SYO W21 22:59
6th Sarka Jelinkova   W20 23:22
7th Barrie Speake EBOR M70 23:34
8th Jeff Harris EBOR M55 24:24
9th Victoria Todd EBOR W21 31:10
10th Helen Smith HALO W35 31:25
11th Graham Todd EBOR M55 33:16
12th David Relton EBOR M55 35:29
13th Sheila Smith EBOR W60 36:19
14th Christine Roberts EBOR W60 38:00
15th Amanda Ward HALO W45 38:26
16th John Batchelor EBOR M60 39:44
17th Julie Udris EBOR W45 47:27
18th Judith Goodair EPOC W70 54:35
19th Elspeth Hooton EBOR W50 54:49
20th Jackie Barnes CLARO W65 55:08
21st Brian Odell EBOR M70 55:34
22nd Janet Todd EBOR W60 63:50
mp Josh Beech EBOR M21 14:34
mp Brian Ward HALO M45 19:03
mp Guy Goodair EPOC M75 48:45

Superstars plus

Splits

2.500km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Oli Johnson SYO M21 14:34
2nd Josh Beech EBOR M21 16:21
3rd Yasha Chechik EBOR M20 16:23
4th Jegor Kostlyev INTERLOPERS M21 17:40
5th Russell Baldwin EBOR M21 20:19
6th Dennis Hooton EBOR M50 20:21
7th Brian Ward HALO M45 21:46
8th Louise Markstedt SYO W20 22:30
9th Mark Thomson FVO M45 24:03
10th Sarka Jelinkova   W20 25:09
11th Stuart Hooton EBOR M21 26:26
12th Allen Barnes CLARO M65 28:13
13th Simon Brook AIRE M55 28:52
14th Suzanne Relton EBOR W50 30:52
15th John Batchelor EBOR M60 31:04
16th Bill Griffiths EBOR M60 32:44
17th Victoria Todd EBOR W21 35:13
18th Christine Roberts EBOR W60 40:44
19th Catherine Odell EBOR W70 40:48
20th Jean Lochhead EPOC W65 43:15
21st Sheila Smith EBOR W60 49:39
mp Philip Puckrin   M65 115:58